इशा फाउन्डेसले गर्‍यो २५० जना बिद्यार्थीलाइ स्टेसनरी सामाग्री सहयोगमिन बहादुर खड्का काठमाडौं : बाजुराको अति दुर्गम हिमाली गाउँपालिका १ बिछ्याका २५० जना बिद्यार्थीलाई शैक्षिक सामाग्री स्कुल ब्याग ,कपि कलम सहयोग गरिएको छ । अमेरिकामा कर्म थलो बनाउदै आएका समाजसेवी सवि थापा र ईन्द्र थापा दम्पत्ति बाट संचालित इशा फाउन्डेसनलेले उक्त बिद्यालयमा सहयोग गरेको हो ।

जिल्लाकै सबै भन्दा दुर्गम र सुविधाकाे पहुँचबाट बन्चित ठाउँमा अहिले सम्म ईशा फाउन्डेसनकाे पहिलो सहयोग पुगेको सामाजिक अभियान्ता रिता शाहीले जानकारी दिएकी छन् । अभियान्ता शाही र सामाजिक अभियान्ता लक्ष्मी बोगटीको पहलमा यतिबेला विभिन्न सहयोगी दाताहरूबाट संकलित राहत सामाग्री वितरण कार्य भैरहेको छ । राहत सामग्री वितरणको क्रममा अभियान्ता द्वय शाही र बोगटी यतिबेला बिच्छ्या पुगेकी हुन् ।

भगोलिक विकतता संगै दुर्गम भएका कारण यो ठाउँ सम्म मानिसहरू जान आँट गर्दैनन् । जहाँ लगातार ४ दिनको यात्रा लगाएर मात्रै पुग्न सकिन्छ । सम्बन्धित ठाउँमा पुगेर सहयोग सामाग्री हस्तान्तरण गरिएको शाहीले बताएकी छन् । इशा फाउन्डेसनले २५० बालबालिकाहरुलाई एक लाख ५५ हजार बराबरको शैक्षिक सामाग्री हस्तान्तरण सहयोग गरेको थियो ।

उक्त शैक्षिक सामग्री हस्तान्तरण गर्न शाही र बोगटी त्यहाँ पुगेकी हुन् । सामाजिक अभियान्ता रिता शाही आफ्नो सामाजिक सञ्जालमा लेखे अनुसार फाउन्डेसनका संस्थापक, सवि थापा ईन्द्र थापा, फाउणडर डम्बर कार्की ,दिपा पुन, र सुप्रिया घिमिरे लगाले उक्त सामग्रीकाे लागि आर्थिक सहयोग गरेको बताइएको छ ।

उक्त सहयोग सामाजिक अभियान्ता लक्ष्मी बाेगटि कुवर र रीता शाहीले सम्बन्धित ठाउँमा पुगेर सहयोग हस्तान्तरण गरेकी हुन्। सहयोग हस्तान्तरण गर्ने सुनाैलाे अवसर दिएको भन्दै फाउन्डेसन परिवारलाई अभियान्ता द्वय शाही र बोगटीले धन्यवाद समेत दिएकी छन् ।

हाल सम्म काहीं कतैबाट सहयोग नजुटेको बिद्यालय जहाँ कसैको उपस्थिति समेत न भएको ठाउँमा इशा फाउन्डेसनकाे यति ठुलो सहयोग गरेपछि बिद्यालय परिवार र वडा वासी खुसी भएका छन् । बिद्यालय परिवार र स्थानीयले फाउन्डेसनलाइ धन्यवाद समेत दिएका छन ! इशा फाउन्डेसले सो बिद्यालयलाई मात्र न नभैई विगत लामो समय देखि देशका विभिन्न ठाउँमा समस्यामा परेकाहरूलाई आवस्यक सहयोग गर्दै आइरहेको छ ।

Nationpati
सूचना विभाग दर्ता नंः 2044/077-78

Kathmandu
+977 01 9861780894 / 9843050426
[email protected]
[email protected]

विज्ञापनका लागि सम्पर्क


रीता शाही 9848222440
[email protected]
Copyright © 2023 Nationpati. All Rights Reserved. Developed by Volcussoft.